Символіка міста

1-213x300.png

Через об’єктивні і суб’єктивні причини до 1992 року м. Новояворівськ  не мало своєї символіки, герба і хоругви міста. Щоб відновити давні традиції місцевого самоврядування 06.12.1992 року Новояворівська міська рада на своїй 9-ій сесії I-го демократичного скликання затвердила герб і прапор міста.

Герб Новояворівська являє собою три золоті рівнобедрені трикутники у два ряди. На золотій главі є три яворові листки в один ряд. Золоті трикутники сірки символізують сіркодобувні промисли, які стали основною причиною заснування міста Новояворівська.

Хоругва міста – це прямокутне полотнище, яке складається із двох горизонтальних смуг: верхньої жовтої та нижньої – синьої. Як зазначає автор, головне в цій символіці – срібна міська корона над щитом, яка вказує на статус міста.

Синя барва трактується як відповідник доброти і благородства. Золота – багатства та щедрості.  Затвердження символіки міста є вираженням його дальшого розвитку, логічною ланкою в процесі утвердження у статусі міста.

 

 

Історія м. Новояворівська

Історія м. Новояворівська нерозривно пов’язана із заснуванням виробничого об’єднання “Сірка”.  Рішення  про його створення було прийнято органами державної влади і управління після відкриття в 1954 р. у наших краях значних покладів сірки.

Згідно з розробленим проектом Київським НДПІ містобудування Держбуду СРСР, починаючи з лютого 1966 року, почалися підготовчі роботи до початку будівництва перших будинків поселення Янтарне. Воно було закладене у верхів’ях річки Шкло на відстані 5 км. на південний схід від промислової зони сірчаного комбінату і за 15 км. від районного центру Яворів та за 35 км. на захід від м. Львів.

Отже місто Новояворівськ починалося із забудови території між теперішніми ринком Юг і середньою школою №1, тобто території визначеної генеральним планом забудови як мікрорайон №1.

З року в рік розвивалося в селищі будівництво. Росли багатоповерхові будинки. Надзвичайно важливе значення для Новояворівська мало будівництво залізничної гілки Шкло – Кам’янобрід – Затока.

У 1969 році селищу Янтарне було присвоєно найменування Новояворівське. 15 серпня 1969 року виборці нового селища вибирали свою першу селищну раду, яка складалася з 35 депутатів. Тоді в селищі проживало 1019 осіб.

В січні 1986 року Президія Верховної ради Української РСР видала указ «Про віднесення селища міського типу Новояворівське до категорії міст районного підпорядкування та перйменувати на місто Новояворівськ”. У середині 70-х років у Новояворівську було створено широку мережу магазинів і підприємств громадського харчування.

На початок 2009 року в місті комунальне підприємство Новояворівськжитло обслуговувало вже 86 багатоквартирних житлових будинків, а це близько 8500 квартир, в яких проживає 28 тисяч жителів.

Поширити у соцмережах

Prev Next
Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net