Ентеровірусна інфекція

Яворівський районний відділ ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє

В Яворівській територіальній  громаді зареєстровано випадок захворювання  на ентеровірусну інфекцію з підозрою на гострий млявий параліч у дитини першого року життя. Захворіла дитина для дообстеження та лікування відправлена до обласного інфекційного стаціонару.

 ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНА ЕНТЕРОВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ?

Ентеровірусні інфекції викликаються великою групою вірусів – понад 100 типів і характеризуються різноманітними проявами клінічних форм: серозний менінгіт, герпетична ангіна, гостре респіраторне захворювання, діарея.

Основні симптоми захворювання – це катаральні явища: закладеність носа з серозними виділеннями, кашель, гіперемія (почервоніння) слизових оболонок, а також біль в животі, пронос, підвищення температури тіла, біль у м’язах. Після перенесеного захворювання можуть реєструватися ускладнення у вигляді пневмонії, отиту. Хворіють переважно діти та особи молодого віку.

Серозний менінгіт – одна з частих і важких форм ентеровірусної інфекції.

Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Механізм передачі – фекально-оральний та повітряно-крапельний. Збудникам характерна здатність до тривалого виживання в об’єктах довкілля та висока контагіозність. При температурі 0°С у стічних водах вони зберігають свою інфекційність протягом місяця, у харчових продуктах (молоці, сметані, маслі) при температурі 56°С – до 30 хв. Віруси швидко гинуть під час кип’ятіння, впливу УФ-випромінюваня, дезінфікуючих хлорвмісних засобів.

Як можна інфікуватися?

  • при вживанні недоброякісної питної води;
  • під час купання у стоячих чи забруднених водоймах;
  • при вживанні забруднених харчових продуктів;
  • під час спілкування з хворим чи вірусоносієм.

Які заходи профілактики?

  • під час відпочинку на природі слід використовувати тільки бутильовану воду;
  • купатися у визначених для цього місцях;
  • піддавати термічній обробці харчові продукти;
  • вживати добре вимиті фрукти та овочі;
  • дотримуватися правил особистої гігієни.

Якщо Ви перебували впродовж останніх 10 днів перед початком захворювання, до появи перших симптомів захворювання,  в контакті з хворими з підозрою на цю інфекцію і у вас з’явилися ознаки захворювання, Вам необхідно звернутися до лікаря з метою проведення лабораторного обстеження.

Не займайтеся самолікуванням, оскільки це може нашкодити Вашому здоров’ю!

 

Переглядів - 171