В селі Кам’янобрід скажена лисиця проникла на подвір’я мешканців

ОБЕРЕЖНО: СКАЗ

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ с.Камʼянобрід, с.Добростани, с.Воля Добростанська Новояворівської громади

В селі Кам’янобрід скажена лисиця проникла на подвір’я до мешканців, контактувала, гризлася з домашніми тваринами – собаками. Тварину знешкодили, при дослідженні матеріалу від тварини обласною лабораторією ветеринарної медицини виділено збудник сказу.

Рішенням районної державної протиепізоотичної комісії Яворівської РВА з метою попередження розповсюдження сказу в районі у населеному пункті Кам’янобрід та прилеглій 5км території впроваджено карантинні заходи терміном на 60 днів.

Триває проведення позапланових щеплень домашніх тварин проти сказу, переоблік власників тварин. Заборонено на території карантину – в населених пунктах прилеглої до с.Кам’янобрід 5км території проведення виставок, вигулювання собак, вивезення за межі території карантину собак, котів, інших тварин.

Організовано проведення протиепізоотичних, дезінфекційних та протиепідемічних заходів фахівцями Яворівської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Яворівського районного відділу ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України, зокрема здійснено подвірні візити з метою визначення кола осіб, які могли зазнати ризику інфікування і підлягають антирабічному лікуванню – щепленням проти сказу.

Триває проведення позапланових щеплень домашніх тварин проти сказу, в тому числі при зверненні власників тварин.

Закликаємо мешканців громади:

  • При контакті з тваринами, покусах чи нападі тварин – бездомними собаками, котами чи дикими тваринами, гризунами з дивною, нетиповою поведінкою, підозрілими на сказ необхідно негайно звернутися до сімейного лікаря чи лікаря-хірурга для вирішення питання попередження захворювання на сказ
  • Не брати у руки таких тварин, не гладити
  • Про тварин з підозрілою, дивною поведінкою, імовірно хворих, прохання негайно повідомляти до представників місцевої влади чи дільниці ветеринарної медицини.

МИ ПРАЦЮЄМО, ЩОБ ВИ БУЛИ ЗДОРОВІ!

Яворівський районний відділ ДУ «Львівський обласний центр контролю та
профілактики хвороб МОЗ України»

 

Переглядів - 69