28 квітня – Всесвітній день охорони праці

За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату. Кожен день в світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік – від 2 до 2,3 мільйона осіб.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, вводиться систематичний інструктаж працівників і всього персоналу, вводиться в штат інженер по техніці безпеки, а якщо це не є можливим, то його функції бере на себе або дублює начальник підрозділу, зміни, майстер або бригадир. На жаль, це різко знижує якість контролю за дотриманням техніки безпеки.

Але навіть це не може повністю запобігти так званому “людському фактору”. Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються саме, коли знижується увага працівника. Це як правило відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою. На жаль, через недбальство виконавця робіт, правила техніки безпеки, часто пишуться ціною здоров’я та життя працівників.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.

За рекомендаціями Міжнародної організації праці  у 2019 році, девіз Всесвітнього дня охорони праці – «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Головною метою даного заходу є привернення уваги кожного роботодавця і працівника до необхідності зниження рівня виробничих ризиків шляхом профілактики травматизму  і професійних захворювань. Формування свідомого ставлення суспільства до безпеки праці, посилення взаємодії влади і громадського суспільства у вирішенні виробничих завдань без допущення погіршення якості трудових ресурсів держави,  збереження здоров’я працюючого населення країни, в тому числі соціально адаптованого стану працівників у сучасному українському й світовому суспільстві, є запорукою підвищення продуктивності праці в країні, збільшення обсягу валового внутрішнього продукту, збагачення народу і держави.

 

Виконання зазначеної роботи вимагає високого професійного рівня, значних знань і досвіду.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всесвітнього дня охорони праці та Дня охорони праці в Україні.

Яворівське відділення управління фонду соціального страхування України у Львівській області бажає Вам міцного здоров’я, незгасної життєвої енергії і наснаги до праці, щоб ваша мудрість та ділові якості примножували трудові здобутки нашої країни.

 

Яворівське відділення управління Фонду соціального страхування України у Львівській області

Переглядів - 4